Kredyt konsolidacyjny – bonusy, które można zyskać

0
113

Uzyskanie kredytu konsolidacyjnego to prosty sposób na zmniejszenie wydatków w obrębie jednego miesiąca. Owszem, okres kredytowania podobnie zresztą jak i łączny koszt skonsolidowanego zobowiązania znacznie wzrosną, ale w rozliczeniu miesięcznym płynność przedsiębiorstwa zostanie zachowana. Sama konsolidacja to jednak nie wszystko. Równie istotne jest to, czy bank – w ramach swojej oferty – zaoferuje Klientom możliwość uzyskania określonych bonusów.

Co może dać nam bank, czyli dlaczego warto skorzystać z kredytu?

Banki przyciągają swoich Klientów na różne sposoby. Analogiczna sytuacja dotyka również rynku kredytów samochodowych. Czym zatem mogą zachęcić nas banki?

Dodatkowa gotówka – możliwość zaciągnięcia dodatkowych środków finansowych w ramach kredytu konsolidacyjnego to istotny atut każdej oferty. Środki te mogą być udostępnione na preferencyjnych zasadach, dzięki czemu oferta ta jest jeszcze bardziej atrakcyjna. Dodatkową gotówkę oferowaną w ramach kredytów konsolidacyjnych można przeznaczyć na dowolny cel, w tym też na zdobycie pieniędzy na utrzymanie tak zwanej poduszki finansowej. Przyda się ona zwłaszcza wtedy, gdy istnieje ryzyko chwilowej utraty płynności i pokrycia przynajmniej kilku rat z zaoszczędzonych funduszy.

Brak konieczności zakładania konta, to kolejny ukłon w stronę Kredytobiorców konsolidacyjnych. Oczywiście na pierwszy rzut oka jest to pewna niedogodność, ale w rzeczywistości brak takiego konta pozwala na zaoszczędzenie sporej ilości czasu i pieniędzy. Dlaczego? Ponieważ konta takie wymuszają na Kredytobiorcy konieczność spełnienia określonych warunków lub też wiążą się z ponoszeniem pewnych kosztów.

Brak kosztów prowizyjnych – w przypadku standardowych kredytów konsolidacyjnych, łączna wysokość prowizji może sięgnąć nawet 2 – 3 procent. Po pomnożeniu tej liczby razy całkowitą wartosć kredytu, możemy uzyskać nawet 2 – 3 tysięcy złotych. Należy jednak pamiętać, że rezygnacja przez bank z wyżej wymienionej opłaty, może generować inne, ukryte koszty, o których Klient banku może nie mieć nawet pojęcia.

Szybka decyzja kredytowa – to kolejny atut wielu banków oferujących kredyty konsolidacyjne. „Promocja” ta bardzo często wiąże się z wieloma innymi korzyściami, w tym z możliwością zaciągnięcia zobowiązania za pośrednictwem Internetu. Co ciekawe, niektóre banki gwarantują swoim Klientom rozpatrzenie wniosku już w trakcie godziny od jego złożenia.

Zawiązanie umowy na odległość – możliwość złożenia wniosku przez Internet to nie wszystko. Równie ważne jest to, by bank umożliwiał swoim Klientom podpisanie umowy na odległość. Niektóre banki oferują taką możliwość. Dzięki temu kredytobiorca może podpisać umowę za pośrednictwem kuriera i – jeśli zachodzi taka potrzeba – również poprzez Internet (po odpowiedniej autoryzacji Klienta).

Brak zgody współmałżonka – osoby będące w małżeństwie, mogą uzyskać konsolidację tylko wtedy, gdy zgodzi się na to współmałżonek. Niektóre banki oferują możliwość pominięcia tego kroku prawnego, umożliwiając konsolidację relatywnie niewielkich kwot. Zdecydowana większość tego typu ofert pozwala na konsolidację do 40 000 złotych, aczkolwiek nie jest to jakąś ściśle określoną regułą.

Podsumowanie

Zaciągnięcie kredytu konsolidacyjnego jest – przynajmniej w teorii – dosyć proste. Oczywiście sama konsolidacja nie zawsze jest możliwa (chociażby ze względu na opóźnienia w spłacie). Niemniej cieszy sam fakt, że większość banków decyduje się na ukłon w stronę swoich Klientów, umożliwiając łączenie zobowiązań na preferencyjnych zasadach. Inną sprawą jest to, czy owe „ukłony” nie generują ukrytych kosztów.