Strona główna Kredyty Kto może wziąć kredyt gotówkowy?

Kto może wziąć kredyt gotówkowy?

0
Kto może wziąć kredyt gotówkowy?

Kredyt gotówkowy to dla wielu osób najprostsze rozwiązanie problemów z pieniędzmi. Pozwala zrealizować swoje plany zakupowe, zmienić meble lub samochód a także rozwiązać kryzysowe sytuacje związane z nagłymi wydatkami. Aby jednak kredyt otrzymać trzeba spełnić kilka podstawowych warunków. Warto więc odpowiedzieć sobie na pytanie kto może wziąć kredyt gotówkowy?

Osoba pełnoletnia

Oczywistym jest, że aby ubiegać się o kredyt gotówkowy musimy być osobami pełnoletnimi. Co więcej, każdy kredytobiorca musi mieć również polskie obywatelstwo.Jeśli zaś chodzi o górną granicę wieku to teoretycznie nie ma jej w przepisach prawa. Niemniej jednak, wiele banków odmawia udzielenia kredytu osobom, które mają ponad 65 lat. Wiąże się to z ryzykiem, że dany kredytobiorca nie zdąży spłacić zadłużenia. Czasem zdarza się również tak, że bank, owszem, zgadza się przyznać kredyt osobie w podeszłym wieku, niestety jest on znacznie droższy, ponieważ dołączone jest do niego wysokie,obowiązkowe ubezpieczenie.W takiej sytuacji warto zastanowić się czy nie lepiej skorzystać z innego rodzaju finansowania np. prywatnej pożyczki.

Osoba pracująca

Bank, który udziela kredytu chce mieć pewność, że zadłużenie zostanie terminowo spłacone. W tym celu sprawdza nasze dochody. Na otrzymanie kredytu największe szanse mają więc osoby, które osiągają stałe, równe dochody – np. zatrudnione na umowę o pracę. Niestety, w dzisiejszych czasach nasz rynek pracy wygląda tak, że bardzo spora grupa osób pracuje na umowach cywilnoprawnych. Jest to pewnego rodzaju problem, ponieważ mogą one zostać zerwane z dnia na dzień i dla banku nie stanowią tak silnej gwarancji naszej wypłacalności.

Niemniej jednak, nawet jeśli nie posiadamy umowy o pracę warto spróbować przekonać bank, że jesteśmy osobami wypłacalnymi. Udaje się to coraz większej liczbie osób.

Osoba, która nie posiada długów

Żaden bank nie będzie ryzykował zawiązywania umowy z osobą, która posiada długi.Oczywistym jest bowiem, że może mieć po raz kolejny problemy ze spłatą co dla banku oznaczać będzie problemy z odzyskaniem swoich pieniędzy. Z odmową spotkają się nie tylko ci z nas, którzy mają przeterminowane zadłużenie, którego w ogóle nie spłacają, ale również osoby, które borykają się, lub też borykały w ostatnich latach z problemami ze spłatą zobowiązań. W takim przypadku możemy sprawdzić oferty kredytów bez BIK, ponieważ firmy pożyczkowe, które ich udzielają podchodzą do wymogu posiadania nieskazitelnej historii kredytowej w sposób znacznie mniej restrykcyjny.

Podsumowując, choć kredyty gotówkowe wydają się być bardzo łatwo dostępnym produktem finansowym, po który sięgnąć może praktycznie każdy z nas. Niestety, nie zawsze wygląda to tak różowo. Musimy zdawać sobie z tego sprawę. Na szczęście, w dzisiejszych czasach możemy skorzystać również z innych rodzajów pożyczek, które mają znacznie mniej restrykcyjne warunki. Faktem jest, że często są one nieco droższe od kredytów gotówkowych, niemniej jednak są jakąś alternatywą.

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies.