Wybierz najlepszy kredyt gotówkowy

0
121

Bardzo często stajemy w sytuacji kiedy jesteśmy wręcz zmuszeni do zaciągnięcia kredytu. Nagła awaria samochodu czy sprzętu agd, konieczny remont czy jeszcze tysiące innych zdarzeń powodują że musimy skorzystać z pomocy banku gdyż nie mam odpowiednio wysokich oszczędności. W takiej sytuacji jesteśmy przekonani, że musimy wziąć kredyt gotówkowy? Aby podjąć dobrą i świadomą decyzję warto skorzystać z rankingu kredytów gotówkowych. Korzystając z niego w jednym miejscu znajdziemy informacje o kredytach kilku banków, dzięki czemu łatwo i szybko będzie nam je ze sobą porównasz.

Przy podejmowaniu decyzji o kredycie bardzo często popełniamy jeden błąd, składamy wniosek o kredyt tylko w swoim banku, czyli w tym z którego usług już korzystamy i posiadamy konto osobiste. Podejmujemy te krok ponieważ znamy już ten bank i mamy do niego zaufanie i wiemy też, że cały proces możemy załatwić przez internet. Co więcej, nasz bank ma także dostęp do historii naszego rachunku, a zatem teoretycznie zdecydowanie łatwiej jest nam w takim banku otrzymać kredyt gotówkowy bez zaświadczeń. Jednak powinniśmy zdawać sobie sprawę z tego, że możemy w ten sposób przepłacać gdyż inne banki mogą mieć dla nas korzystniejsze oferty.

Kredyt gotówkowy online jako nowy klient możemy uzyskać w zasadzie w każdym banku. Niektóre z nich mogą zaproponować nam jeszcze korzystniejsze warunki niż bank którego jesteśmy już klientami. Każdy bank walczy o nowego klienta dlatego może się zdarzyć ze nie posiadając w danym banku konta osobistego, możemy otrzymać ofertę promocyjną dla nowego klienta i otrzymać kredyt nawet o kilkaset złotych, a w wielu przypadkach nawet o kilka tysięcy złotych tańszy.

Wysoka kwota kredytu gotówkowego, której tak naprawdę nie potrzebujemy

Wnioskując o kredyt gotówkowy w banku, bank na podstawie tych dokumentów które mu dostarczyliśmy wylicza naszą maksymalną zdolność kredytową. Następnie otrzymamy informacje jaką maksymalnie kwotę bank może nam pożyczyć. Jeśli kredyt zaciągamy na remont, to powinniśmy dokładnie przeszacować kwotę jaką chcemy pożyczyć, aby w trakcie nie okazało się, że jednak nie wystarczy nam środków na całość remontu. Należy przeanalizować koszty w taki sposób aby nie wziąć też za dużego kredytu. Musimy pamiętaj o tym, że każdą pożyczoną złotówkę trzeba będzie oddać wraz z odsetkami. Dlatego też zanim zawnioskujesz o konkretną kwotę pożyczki w banku, dobrze zastanówmy się i przeanalizujmy ile tak naprawdę potrzebujemy. Dopiero wtedy powinniśmy podjąć decyzję o kwocie kredytu. Pożyczone pieniądze bardzo łatwo się wydaje jednak nie zapominajmy tez o tym, że musimy je również oddać.